A Díj

A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) felhívással fordul a vállalatokhoz, közintézményekhez, civil és társadalmi szervezetekhez, valamint magánszemélyekhez, hogy vegyenek részt a 2022-es Szakképzési Díjra kiírt pályázaton. E Díj 2013 óta azon kiemelkedő projekteket és kezdeményezéseket méltatja, melyek jelentős mértékben és példaértékű módon segítik elő a gyakorlatorientált szakképzést Magyarországon. A Díj célja, hogy ösztönözze a magyarországi szakképzési rendszer fejlesztését.

A Díj célja

A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara és tagvállalatai az alapítás óta kiemelt figyelmet fordítanak a szakmailag magas színvonalú, hasznos tudást közvetítő és gyakorlatorientált szakképzés támogatására. A DUIHK Szakképzési Díja a fenti elvek szerint szervezett képzés kiemelkedő szerepét méltatja a fiatalok szakmai életútjának beteljesülésében. A díj egyúttal ösztönözni kívánja a vállalatokat, hogy vállaljanak szerepet a szakképzés rendszerében, mert e képzés révén kölcsönösen előnyös módon kapcsolható össze a társadalmi felelősségvállalás a gazdasági előnyökkel.

E célok elérése érdekében a DUIHK Szakképzési Díja

  • ösztönözni kívánja a vállalatokat – nem csak a DUIHK tagjait –, hogy kezdeményezzenek és valósítsanak meg szakképzési projekteket,
  • bátorítani kívánja az érintetteket, hogy tapasztalataikat másokkal is megosszák és szélesebb körben megismertessék, illetve
  • kommunikációs csatornát kíván biztosítani a példaértékű eredmények és kezdeményezések népszerűsítésére.

A DUIHK Szakképzési Díját három kategóriában ítélik oda:

Motiváció

  • E kategóriában azon kezdeményezések kaphatnak díjat, melyek a szakképzés társadalmi elismerésének növelését mozdítják elő, kiemelve e képzési forma hosszú távú előnyeit mind a tanulók, mind a vállalatok, illetve a társadalom szempontjából.

Kooperáció

  • E kategóriában azon projektek kerülnek megmérettetésre, melyek keretében a szakképzés különböző szereplői példaértékű együttműködést alakítanak ki, javítva ezzel a képzés minőségét és hatékonyságát.

Innováció

  • E kategóriában azon kezdeményezések és megoldások versenyezhetnek, melyek új módszerekkel, eljárásokkal és eszközökkel gazdagítják a szakképzést, hozzájárulva a képzési eredmények javításához.

A Díj művészi alakja

Duális jelleg művészszemmel

Formáját tekintve a Szakképzési Díj a kezdettől fogva egy exkluzív üvegszobor, amelyet neves magyar művészek alkotnak meg..

Az üveg, mint anyag, azt szimbolizálja, ami minden képzés és oktatás célja: az átláthatóságot, vagy más szóval a tisztánlátást. Ezenfelül a Kamara, mint a Díj alapítója, messzemenően szabad kezet ad a művészeknek, így a díjazottak minden évben egyedülálló, egyéni alkotást vehetnek át.